top of page

Stosując inhalator otolaryngologiczny AMSA uzyskasz znakomite efekty leczenia:

 • 􏰀  przewlekłego wysiękowego zapalenia ucha

 • 􏰀  niedrożności trąbki słuchowej spowodowanej powiększeniem migdałka gardłowego, nieżytem nosa i zatok przynosowych, obrzękiem tkanek miękkich otaczających ujście gardłowe trąbki słuchowej (często spotykane w alergii)

 • 􏰀  szumów usznych

 • 􏰀  zatok przynosowych

  Inhalator AMSA wytwarza wibroaerozol pod krótkotrwałym nadciśnieniem. Podczas przełykania nadciśnienie wtłacza wibroaerozol z lekiem do zatok i ucha środkowego przez trąbkę słuchową, nawet poprzez otwory o upośledzonej drożności. W ten sposób otwarte zostają nieprzepuszczalne ujścia zatok i przywrócona zostaje drożność potrzebna do drenażu rzęskowo – śluzowego i wentylacji zatok.

  Przy pomocy inhalatora AMSA można podawać leki przeciwzapalne, przeciwobrzękowe (sterydy), leki mukolityczne, leki przeciwalergiczne oraz antybiotyki.

  Badania dowodzą, że penetracja wibroaerozolu z nadciśnieniem jest 100 razy skuteczniejsza, niż aerozolu wytwarzanego zwykłymi metodami.

  Urządzenia AMSA pracują w czołowych ośrodkach laryngologicznych w Polsce m.in. w Instytucie Fizjologii i Patologii Słuchu.

bottom of page